’Het is compleet viraal gegaan’
Mickey Matitahatiwen, Iette Papilaja en John Salampessy willen een Moluks feest voor Huizers. ,,Heel veel partijen hebben al hun hulp aangeboden.”
© Foto Studio Kastermans Alexander Marks
Na een vlammend betoog van Iette Papilaja (63) is de Molukse gemeenschap in Huizen ineens volop in beeld. Tijdens de commissievergadering van 29 januari vroeg ze aandacht voor het feit dat de eerste Molukkers 75 jaar geleden naar Nederland kwamen. „Het is compleet viraal gegaan en allerlei instanties en partijen hebben inmiddels enthousiast gereageerd op de oproep om iets te organiseren.”
„Van Groningen tot Maastricht”, vertelt Papilaja over waar haar verhaal inmiddels gehoor heeft gekregen. „Vooral in Molukse gemeenschappen natuurlijk. Ze zijn benieuwd wat de gemeente Huizen nu gaat doen. Maar we zijn in gesprek en ze staan heel welwillend tegenover het idee om er aandacht aan te besteden. Maar ook bijvoorbeeld de Rotaryclub en toneelvereniging Ontwaakt hebben hulp aangeboden.”
We spreken Iette Papilaja in Geredja Indjili Maluku, de Molukse Evangelische Kerk Pniël Ook Mickey Matitahatiwen (65) en John Salampessy (70) zijn aanwezig. Die laatste is van de Molukse website Redactie Maluku Huizen en Matitahatiwen zit in de Stichting 60 jaar Molukkers
Barre tijden
Iette Papilaja maakte pijnlijk duidelijk welke barre tijden de Molukkers na hun komst naar Nederland hebben moeten doorstaan. Ga naar Woonoord Kamp Almere. Tegelijkertijd nam ze verantwoordelijkheid voor het zwijgen van de Molukkers zelf. „We hebben ook onze mond nooit open gedaan. Je zegt niets en vraagt niets, zo zijn wij opgevoed.”
In de geschiedenisboeken komen we helemaal niet voor. Alsof we nooit hebben bestaan.
